Anime İzleyen Türk Ünlüler: Damla Colbay

Anime Seven Türk Ünlüler: Anime İzleyen Oyuncu Damla Colbay’ın Kaleminden

Herkese merhaba. Bir süredir bu site için yazmak istediğim yazıya sonunda başlayabildim. Belki beni tanıyan vardır ama yine de kısaca kendimden bahsedeyim. İzmirliyim, dört yıldır İstanbul’da yaşıyorum. Oyuncuyum; en son İçerde dizisinde gazeteci kız Eylem karakterini canlandırdım. Sezon içinde çok yoğun çalıştığım için AnimeFantastica‘daki bu yazım da şimdiye kaldı.

Anime İzleyen Türk Ünlüler: Damla Colbay

Öncelikle inanılmaz şekilde küçüklüğümden gelen Japon kültürü hayranlığım var. İlkokuldayken bile Japonya’ya gitme hayalleri kurduğumu hatırlıyorum. Zaman geçtikçe ve büyüyüp araştırma yapmaya başladıkça Japonya’nın kültürüne daha da ilgi duymaya başladım. Şu an bile en büyük hayalim Japonya’da birkaç ay geçirebilmek. Fırsat bulduğum ilk an gideceğim.

Anime İzleyen Türk Ünlüler: Damla Colbay

Animelerle tanışmam ise çok tesadüfi oldu. Sıkı bir Bugs Bunny hayranıydım, hala da öyleyimdir. Küçükken Bugs Bunny izleyip, diğer çizgi filmlerle neredeyse ilgilenmezdim bile. Bir gün yine Bugs Bunnym bitmiş, keyfim kaçmış, kanal değiştirip yeni bir Bugs Bunny bölümü ararken, o yıllar TRT’de yayınlanan Ay Savaşçısı animesine denk geldim. 11 yaşındaydım ve o gün bu gündür Sailor Moon dendi mi akan sular durur. :)

Büyüdükçe Usagi‘ye olan sevgim ve bağlılığım arttı. Aynı zamanda Mamoru Chiba da ilk aşkımdır. Çoook geceler Mamoru insan değil, anime karakteri olduğu için asla kavuşamayacağız diye ağladığımı bilirim hehehe.

Anime İzleyen Türk Ünlüler: Damla Colbay

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte Pokemon ve Sailor Moon dışında animelerin olduğunu lise sona doğru keşfettim. Sonra Death Note, Fullmetal Alchemist, Elfen Lied, Tokyo Ghoul, Steins; Gate, Clannad ve en sevdiğim ve heyecanla devamının gelmesini beklediğim Code Geass animelerini izledim. Animeler o kadar gerçeküstü ve aslında o kadar gerçek ki izlerken bağ kurabildiğim tek şey. Olay örgüsünün içinde mizahı da çok başarılı kullanıyorlar. Şu an yaz döneminde hazır biraz rahatken yeni bir animeye başlamak için arayıştayım.

Benim animelerle tanışma ve animelere bağlanma hikayem işte böyle.

Damla Colbay IMDB sayfası

Hızlıca Paylaş!