Akira Toriyama Şaşırttı

Dövüş-aksiyon mangalarının babası hayrete düşürdü

En önemli shounen serilerinden olan Dragon Ball’ın mangakası Akira Toriyama şaşırttı. Toriyama Sensei’nin, Dragon Ball mangası boyunca süren dövüşlere karşı ilgisi azalmaya başlamış. Mangaka, Dragon Ball Kai serisinin yeni bölümleri için tamamlanma ve fotoğraf sergisinin olduğu konferanstaki konuşmasında, Majin Buu Saga bölümünü yazdıktan sonra dövüş mangası çizme isteğini kaybettiğini belirtti.

Akira Toriyama Şaşırttı

Toriyama;

“Kai serisindeki en büyük muhteşem karşılaşma haftalık manga serisinin finaldeki düşmanı olan Majin-Buu’yla yüzleşmektir. Finaldeki düşman tombul güçlü ve fazlasıyla ısrarcı. Bu fazlasıyla tekrarlarla dolu ve şiddetli dövüşler benim için bile duraksız karşılaşmaların nefrete dönüşmesine sebep oldu. Şimdi ben yüksek kan basıncı olan ve hazmı kolay olan besinleri seven yaşlı bir adamım ve ben tekrar böyle dövüşler içeren türler çizmeyeceğim. Aslında ben dövüş mangası çizme isteiğimi Majin Buu’yu çizdikten sonra kaybettim.” diyerek yorumu kabul etti.

Ancak Toriyama daha önemsiz karakterler arasındaki değişmeleri hep seveceğini belirtti. Ayrıca Toriyama özellikle Mr. Satan’ın zafere koşma girişimini çizerken etkilendiğini yazdı.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?