Akagami no Shirayuki-hime Anime Oluyor

Stüdyo Bones’tan Shoujo Anime: Akagami no Shirayuki-hime

Hakusensha’nın LaLa dergisi Nisan sayısında Akizuki Sorata’nın mangası olan Akagami no Shirayuki-hime (Snow White with the Red Hair)’nin bu yaz animeye uyarlanacağını duyurdu.

Akagami no Shirayuki-hime izle

Serinin yönetmenliğini Ando Masahiro (Hanasaku Iroha ve Blast of Tempest), senaristliğini ise Akao Deko (Noragami, Arakawa Under the Bridge) üstlenecek. Karakter tasarımları ise Card Captor Sakura, Ouran High School Host Club animelerinden de tanıdığımız Takahashi Kumiko yapacak. Animenin müzikleri Oshima Michiru (Fullmetal Alchemist, Patema Inverted) tarafından bestelenirken ses yönetmenliğini Wakabayashi Kazuhiro (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Ouran High School Host Club) yapacak.

Stüdyo Bones tarafından uyarlaması yapılacak animenin seiyuu kadrosu:

  • Hayami Saori – Shirayuki (Snow White/Pamuk Prenses)
  • Ohsaka Ohsaka – Zen

Manganın konusu ise şu şekilde: Shirayuki, ilaç yapan ve ülkesinde çok nadir bir durum olan kızıl saçlara sahip  bir genç kızdır. Ülkenin prensi ona evlenme teklif edince çareyi kaçmakta bulan Shirayuki, komşu ülkenin prensi Zen ile karşılaşır. Ona büyük saygı duyarak sarayında doktor olarak çalışmaya başlar.

Geçtiğimiz Ekim ayında 12. cildi yayımlanan Akizuki Sorata’nın serisi, LaLa dergisinin 2006 yılının Eylül sayısında yayımlanmaya başlamıştı. Yapım kadrosuna bakılacak olursa çok umut verici bir seri olacağa benziyor. İşin içerisinde Bones gibi bir şirket olunca da beklentileri yükseltmemek elde değil. Ayrıca serinin karakter tasarımları da Takahashi Kumiko tarafından yapılacağı için shoujo severler için oldukça göz doldurucu olacağa benziyor. Peki sizler bu mangayı biliyor muydunuz? Animesi hakkındaki beklentileriniz neler?

Akagami no Shirayuki-hime izle

Akagami no Shirayuki-hime Manga (Akizuki Sorata)

Akagami no Shirayuki-hime izle

Akagami no Shirayuki-hime Manga (Akizuki Sorata)

Akagami no Shirayuki-hime izle

Akagami no Shirayuki-hime Manga (Akizuki Sorata)

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?