Ace of Diamond

Sıcak Sıcak

Ace of Diamond

(Diamond no Ace)

ace-of-diamond

Tür: Spor, Shounen

Yayınlanma Tarihi: 06.10.2013

Yönetmen: Mitsuyuki Masuhara

Müzik: Frying-Pan

Stüdyo: Madhouse, Production I.G

Mangaka: Yuji Terajima

Başlıca Seiyuular: Ryota Ohsaka (Eijun Sawamura), Nobunaga Shimazaki (Satoru Furuya), Natsuki Hanae (Haruichi Kominato) ve Takahiro Sakurai (Kazuya Miyuki)

Açılış: Go Exceed – Masayoshi Onishi (Tom-H@ck’ in eşliğinde)

Kapanış: Seek Diamonds – Yoko Hikasa

2006 yılından beri Weekly Shounen Magazine’ de seri olarak Eijun-sawamurayayınlanan Yuji Terajima’ nın Ace of Diamond adlı mangası animeye uyarlandı. 6 Ekim’ den itibaren yayınlanmaya başlayan spor animesi oldukça eğlenceli gözüküyor. 2010 yılında en iyi shounen manga olarak Kodansha Manga Ödülü’ nü kazanan Ace of Diamond’ ın animesi de başarılı olacak mı acaba?

Ana karakter Eijun Sawamura ortaokuldaki beyzbol takımında atıcı olarak oynamaktadır. Eijun’ un takımı kritik anlarda hata yapan, hemen hemen tüm maçları kaybeden ortalamanın altında bir takımdır. Fakat Eijun takım arkadaşlarına ellerinden gelenin en iyisini yapmaları için ilham veren güçlü bir ruha sahiptir.

İlk bölüm takımın yenildiği bir maçla başlıyor. Yenilen Eijun ağlamaya başlar ve onunla alay eden karşı takım üyelerini “Bu bizim takım ruhumuz.” diyerek kaldırdığı eliyle bir bir tokatlar.

diamond-no-ace

Takım arkadaşlarıyla aynı lisede yollarına devam etmek isteyen Eijun’ un dersleri arkadaşları kadar iyi değildir. Biraz geç olsa da bunun farkına varan Eijun ders çalışmaya başlar. Ne olursa olsun aynı liseye gidip beyzbol takımıyla birlikte maçları kazanıp ulusallara girmeyi ister. Atıcılıkta kendinin bile henüz farkına varmadığı doğal bir yeteneği olan Eijun’ un son oynadığı maçı izleyen Seidou Lisesi’ nin beyzbol menajeri onun yeteneğini keşfeder ve Tokyo’ da bulunan Seidou’ ya katılması için ona teklifte bulunmak üzere evini ziyarete gider. Ailesi çok ünlü bir beyzbol okulu olan Seidou’ dan teklif gelince şaşırır. Arkadaşlarıyla aynı liseye gidip onlarla birlikte beyzbol oynamak isteyen Eijun ise Tokyo’ ya gitmek istememektedir. Eijun’ un potansiyelinin farkında olan menajer ise onun okula girmesini istemektedir ve gerçek bir idmanın nasıl olduğunu görmesi için onu okula davet eder.

Yeni başlayan animenin ilk bölümünü keyifle izledim. Spor ile ilgili animeleri seviyorsanız ve eğlenmek istiyorsanız izlemek isteyeceğiniz bir seri olacak. Mangasından bildiğim kadarıyla diğer bölümlerde katılacak olan yeni karakterlerinde animeye oldukça tat katacaklarını düşünüyorum.

Bu eğlenceli animede Eijun nelerle karşılaşacak acaba? Seidou’ ya yani Tokyo’ya arkadaşlarından uzağa gidecek mi? Ya da ulusallarda bir takımda yıldız oyunculardan biri olabilecek mi?

Hızlıca Paylaş!