2019 Sonbahar Animeleri

6 Ekim

Keishichou Tokumubu Tokushu Kyouakuhan Taisakushitsu Dainanaka: Tokunana

Stüdyo: Anime&Co.

Tür: Aksiyon, Polisiye

Konu: Uzun zaman önce ejderhalar elflere, cücelere, vampirlere, homunculi’lere ve insanlara hükmetti. Şu andaki ejderhalar hepsi ortadan kayboldu veya gizlendi, kalan ejderhalar birlikte yaşamayı seçtiler ve görünüşleri insanlarınkine benzemeye başladı. Ancak Nine adında bir grup ejderhaların güçlerini alma ve dünyayı değiştirme arayışları Japonya’da kaos yaratır. Polis, Nine’a karşı savaşmak için çeşitli uzmanlardan oluşan bir birim oluşturur; Özel Suç Araştırma Birimi – Özel 7 (Tokunana). Çaylak, Seiji Nanatsuki bu birime girer. Diğer üyeler tarafından alay edilen Seiji Nanatsuki, Nine ile ilgili davaları parlak zihni ve açık düşünceleriyle çözmeye kafaya koymuştur.

Actors: Songs Connection

Stüdyo: Drive

Tür: Müzik, Okul

Konu: Özel Tenshou Gakuen, 130 metre yüksekliğindeki bir duvarın içinde bulunur ve sadece yetkililer çıkabilir. Akademi, hükümetten tamamen özerktir, ancak bağımsızlık için çaba sarf eden okul, öğrencilerin okuldan sonra kulüp faaliyetlerine katılmalarına izin verir. Her kulüp, çeşitli kulüp aktivitelerinden ve okul etkinliklerinden toplanan toplam puanlara göre sıralanır. Puanlar, birçok öğrencinin yarıştığı okulun dönemsel Tenshou Gakuen Şan Yarışması’nda kazanılarak da kazanılabilir. Kulüplerdeki üyeler hedefleri için yarışmayı kazanmak için çok çalışırlar.

Babylon

Stüdyo: Revoroot

Tür: Gerilim

Konu: Tokyo Bölgesi Savcılığında çalışan savcı Zen Seizaki, bir ilaç şirketi ve bir üniversite ile ilgili yasa dışı bir klinik araştırma vakasını araştırmaktadır. Soruşturma sırasında, bir anestezist olan Shin Inaba’nın tuttuğu; saç, cilt, kan örnekleri ve F harfi ile yazılmış bir kağıt içeren bir dosyaya ulaşır. Araştırmaya devam ettikçe, kendisini Tokyo’nun batısında kurulan yeni ‘özerk bölge’ ile ilgili bir komplonun içinde bulur.

Fairy Gone İkinci Sezon

Stüdyo: P.A. Works

Tür: Aksiyon, Doğaüstü, Büyü, Fantastik, Şeytani Güçler

Konu: Fairy Gone’ın ikinci sezonudur.

Önceki Sezon Myanimelist Puanı: 6/10

Africa no Salaryman

Stüdyo: HOTZIPANG

Tür: Hayattan Kesitler, Komedi

Konu: Kapitalist bir toplum olan Japonya’da; bir aslan, bir kertenkele ve bir tukanın ofis çalışanları olarak, geniş çayırlardan ve besin zincirinden uzaklarda, benzersiz durumlarını idare etmeye çalışmalarını konu alır.

7 EKİM

Phantasy Star Online 2: Episode Oracle

Stüdyo: GONZO

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Uzay

Konu: Phantasy Star Online 2’nin ikinci sezonudur.

Önceki Sezon Myanimelist Puanı: 6,4/10

Watashi, Nouryoku wa Heikinchi de tte Itta yo ne!

Stüdyo: Project No.9

Tür: Komedi, Fantastik

Konu: Ascham ailesinin en büyük kızı Adele on yaşına geldiğinde, güçlü bir baş ağrısı yaşadığında geçmiş yaşamındaki her şeyi hatırladı. Daha önceki hayatında Kurihara Misato’ydu ve 18 yaşındayken küçük bir kıza yardım etmeye çalışırken öldü ve ardından Tanrı ile karşılaştı. Görüşme sırasında, ortalama becerilere sahip ortalama bir yaşam sürdürme sözü verdi. Ancak, istediği ortalama yaşamını sürdürmek istiyorsa, yanlışlıkla yeteneklerini göstermemeye özen göstermesi gerektiği için işler planlandığı gibi gitmez.

Stand My Heroes: Piece of Truth

Stüdyo: M.S.C

Tür: Gizem, Romantik, Josei

Konu: Narkotik Kontrol Dairesi altında çalışan ve narkotik ilaçlardan etkilenmeyen yeni bir kadın subayı konu alıyor.

Ani ni Tsukeru Kusuri wa Nai! 3

Stüdyo: Fanworks, Imagineer

Tür: Hayattan Kesitler, Komedi, Okul

Konu: Ani ni Tsukeru Kusuri wa Nai!’nin üçüncü sezonudur.

Önceki Sezon Myanimelist Puanı: 7,7/10

9 EKİM

Nanatsu no Taizai: Kamigami no Gekirin

Stüdyo: Studio Deen

Tür: Aksiyon, Macera, Doğaüstü, Büyü, Fantastik, Shounen

Konu: Nanatsu no Taizai serisinin devam sezonudur.

Beastars

Stüdyo: Orange

Tür: Drama, Psikoloji, Hayattan Kesitler, Shounen

Konu: Etobur ve otoburların olduğu bir dünyada ana karakterlerimiz Legoshi ve diğer hayvanların ergenlik hayatını konu alacak. Ana karakterimiz Legoshi’nin bir kurt olması sebebiyle diğer hayvanlar ondan korkar Legoshi bu duruma alışmış olsa da zamanla sınıf arkadaşları ile kaynaştıkça bir şeylerin değiştiğini fark eder.

10 EKİM

Psycho-Pass 3

Stüdyo: Production I.G

Tür: Aksiyon, Polisiye, Bilim Kurgu, Psikoloji

Konu: Psycho-Pass serisinin üçüncü sezonudur.

Önceki Sezon Myanimelist Puanı: 7,5/10

Assassins Pride

Stüdyo: EMT Squared

Tür: Fantastik

Konu: Canavarlarla savaşmak için gerekli olan manaya sadece soyluların sahip olduğu bir dünyada, genç Kufa, soylu bir ailede doğmuş çekilmez Mareida’nın yeteneklerini keşfetmek üzere görevlendirilir. Mareida’nın yeteneksiz olması durumunda Kufa’nın ona suikast düzenlemek zorunda olması ise görevin karanlık tarafıdır.

No Guns Life

Stüdyo: Madhouse

Tür: Aksiyon, Seinen, Bilim Kurgu

Konu: Savaştan sonra şehirde birçok ‘Extend’ ortaya çıkar, vücutları kendilerini tehlikeli silahlara dönüştürecek şekilde değiştirilmiş insanlar. Inui Juuzou da onlardan biridir ve kafası bir silah haline gelmeden önceki hayatını ve bedenini hatırlamıyordur. Garip bir şekilde, silahı sadece arkasındaki birinin tetiği çekebileceği şekilde tasarlanmıştır. Juuzou, şehirdeki Extend’ler de dahil olmak üzere davalar alarak geçimini sağlamaktadır ve koruma altına aldığı akıllı, genç bir kadın olan Mary tarafından asiste edilmektedir.

Hoshiai no Sora

Stüdyo: 8bit

Tür: Spor, Drama, Okul, Hayattan Kesitler

Konu: Hikaye kapanmanın eşiğinde olan bir ortaokul tenis kulübünde, ergenlikten gençliğe adım atan öğrencilerin hayatını konu almaktadır. Touma Shinjou, yetenekli Maki Katsuragi’den kulübe katılmasını ister ve bir yaz yarışmasından bahseder. Fakat Katsuragi takıma katılma karşılığında para istemektedir.

Gundam Build Divers Re:Rise

Stüdyo: Sunrise, Asatsu DK

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

Konu: Gundam Build Divers serisinin devamıdır.

Önceki Sezon Myanimelist Puanı: 6,4/10

Mugen no Juunin: Immortal

Stüdyo: LIDENFILMS

Tür: Aksiyon, Macera, Tarih, Doğaüstü, Dram, Seinen

Konu: Blade of Immortal ebedi yaşamla lanetlenmiş ölümsüz bir kılıç ustası olan Manji’nin hikayesini anlatıyor. Neden olduğu ölümler yüzünden lanetlenen Manji artık yaşamaktan yorulmuştur. Öldürmekten başka bir yeteneği olmayan kılıç ustamız sonunda bir plan yapar. Buna göre faniliğini yeniden kazanmak adına öldürdüğü her bir iyi insan için yüz kötü insan öldürecektir. Manji’yi lanetleyen yaşlı cadı bu öneriyi kabul eder. Böylece kahramanımız bin kötü insan öldürmek için yola koyulur. Manji bu çetin yolculukta ailesi bir kılıç okulunun mensupları tarafından katledilen, genç bir kız olan Rin ile karşılaşır.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?