2019 Newtype Anime Ödülleri Sahiplerini Buldu

2019 Newtype Anime Ödülleri Yeni Sahiplerini Buldu

Machi Asobi Vol. 23 isimli düzenlenen etkinlikte 2018 haziran – 2019 nisan ayı süreleri içinde yayımlanmış seriler için Newtype Anime Ödülleri sahiplerini buldu. Bakalım hangi seriler hangi kategoride zirveye yerleşmiş?

En İyi TV Animesi

10. Kemurikusa

9. Sword Art Online: Alicization

8. Shingeki no Kyojin 3. Sezon

7. Toaru Majutsu no Index III

6. Watashi ni Tenshi ga Maiorita!

5. Persona 5 the Animation

4. Sarazanmai

3. Banana Fish

2. Bungou Stray Dogs 3. Sezon

1. Kimetsu no Yaiba

2019 Newtype Anime Ödülleri Sahiplerini Buldu

En İyi Anime Filmi

10. Seishun Buta Yarou wa Yumemiru Shoujo no Yume wo Minai

9. Boku no Hero Academia the Movie 1: Futari no Hero

8. Hibike! Euphonium Movie 3: Chikai no Finale

7. Psycho-Pass: Sinners of the System trilogy

6. Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu – Memory Snow

5. Tenki no Ko

4. Code Geass: Fukkatsu no Lelouch

3. Uta no☆Prince-sama♪ Maji Love Kingdom Movie

2. Fate/stay night Movie: Heaven’s Feel – II. Lost Butterfly

1. Promare

2019 Newtype Anime Ödülleri Sahiplerini Buldu

En İyi Kadın Anime Karakteri

10. Alice Zuberg (Sword Art Online: Alicization)

9. Sakura Kinomoto (Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen)

8. Rin (Kemurikusa)

7. Lucia Fex (Promare)

6. C.C. (Code Geass: Fukkatsu no Lelouch)

5. Saber (Fate/stay night Movie: Heaven’s Feel – II. Lost Butterfly)

4. Yuuki Asuna (Sword Art Online: Alicization)

3. Kyouka Izumi (Bungou Stray Dogs)

2. Sakura Matou (Fate/stay night Movie: Heaven’s Feel – II. Lost Butterfly)

1. Nezuko Kamado (Kimetsu no Yaiba)

2019 Newtype Anime Ödülleri Sahiplerini Buldu

En İyi Erkek Anime Karakteri

10. Shirou Emiya (Fate/stay night Movie: Heaven’s Feel – II. Lost Butterfly)

9. Wakaba (Kemurikusa)

8. Galo Thymos (Promare)

7. Osamu Dazai (Bungou Stray Dogs)

6. Lio Fotia (Promare)

5. Lelouch Lamperouge (Code Geass: Fukkatsu no Lelouch)

4. Chuuya Nakahara (Bungou Stray Dogs)

3. Kazuto Kirigaya (Sword Art Online: Alicization)

2. Aslan Jade Callenreese (Banana Fish)

1. Tanjirou Kamado (Kimetsu no Yaiba)

2019 Newtype Anime Ödülleri Sahiplerini Buldu

En İyi Anime Maskot Karakteri

10. Nori Nori (Banana Fish)

9. Madara (Natsume Yuujinchou Movie: Utsusemi ni Musubu)

8. Romero (Zombieland Saga)

7. Ekubo (Mob Psycho 100 II)

6. Morgana (Persona 5 the Animation)

5. Higero (Watashi ni Tenshi ga Maiorita!)

4. Shiro (Kemurikusa)

3. Keppi (Sarazanmai)

2. Chuntaro (Kimetsu no Yaiba)

1. Vinny (Promare)

2019 Newtype Anime Ödülleri Sahiplerini Buldu

En İyi Kadın Seiyuu

5. Kana Hanazawa

4. Saori Hayami

3. Sumire Morohoshi

2. Mikako Komatsu

1. Akari Kitou

2019 Newtype Anime Ödülleri Sahiplerini Buldu

En İyi Erkek Seiyuu

5. Hiro Shimono

4. Kenji Nojima

3. Mamoru Miyano

2. Yuuma Uchida

1. Hanae Natsuki

2019 Newtype Anime Ödülleri Sahiplerini Buldu

En İyi Şarkı

10. “Lily” – Luck Life (Bungou Stray Dogs S3 ED)

9. “Kimama na Tenshitachi” – Wataten☆Five (Watashi ni Tenshi ga Maiorita! OP)

8. “found & lost” – Survive Said The Prophet (Banana Fish OP1)

7. “Koori ni Tojikomete” – Superfly (Promare ED2)

6. “Prayer X” – King Gnu (Banana Fish ED1)

5. “I beg you” – Aimer (Fate/stay night Movie: Heaven’s Feel – II. Lost Butterfly ED)

4. “Kakusei” – Superfly (Promare ED1)

3. “Setsuna no Ai” – GRANRODEO (Bungou Stray Dogs S3 OP)

2. “Encore” – Mamoru Miyano (Uta no☆Prince-sama♪ Maji Love Kingdom Movie ED)

1. “Gurenge” – LiSA (Kimetsu no Yaiba OP1)

En İyi Yönetmen

10. Daisuke Hiramaki (Watashi ni Tenshi ga Maiorita!)

9. Kunihiko Ikuhara (Sarazanmai)

8. Tatsuki (Kemurikusa)

7. Gorou Taniguchi (Code Geass: Fukkatsu no Lelouch)

6. Tomonori Sudou (Fate/stay night Movie: Heaven’s Feel – II. Lost Butterfly)

5. Hiroko Utsumi (Banana Fish)

4. Takuya Igarashi (Bungou Stray Dogs)

3. Jouji Furuta, Tomoka Nagaoka (Uta no☆Prince-sama♪ Maji Love Kingdom Movie)

2. Hiroyuki Imaishi (Promare)

1. Haruo Sotozaki (Kimetsu no Yaiba)

En İyi Senaryo

10. Yasuhiro Nakanishi (Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen)

9. Kunihiko Ikuhara, Teruko Utsumi (Sarazanmai)

8. Yasuko Kobayashi (Shingeki no Kyojin 3. Sezon)

7. Ichiro Okouchi (Code Geass: Fukkatsu no Lelouch)

6. Makoto Fukami, Ryou Yoshigami (Psycho-Pass: Sinners of the System trilogy)

5. ufotable (Fate/stay night Movie: Heaven’s Feel – II. Lost Butterfly)

4. Hiroshi Seko (Banana Fish)

3. Youji Enokido (Bungou Stray Dogs)

2. ufotable (Kimetsu no Yaiba)

1. Kazuki Nakashima (Promare)

En İyi Karakter Tasarımı

10. Yuuko Yahiro (Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen)

9. Kayoko Ishikawa (Sarazanmai)

8. Takahiro Kimura (Code Geass: Fukkatsu no Lelouch)

7. Hiromi Nakagawa (Watashi ni Tenshi ga Maiorita!)

6. Akemi Hayashi (Banana Fish)

5. Nobuhiro Arai (Bungou Stray Dogs)

4. Tomonori Sudou, Atsushi Ikariya, Hisayuki Tabata (Fate/stay night Movie: Heaven’s Feel – II. Lost Butterfly)

3. Maki Fujioka (Uta no☆Prince-sama♪ Maji Love Kingdom Movie)

2. Shigeto Koyama (Promare)

1. Akira Matsushima, Miyuki Satou, Youko Kajiyama (Kimetsu no Yaiba)

En İyi Aksesuar ve Mekanik Tasarım

5. Takeshi Itou, Takao Takegami, Noriko Ogura, Momoko Makiuchi, Kanta Suzuki (Girls & Panzer: Saishuushou)

4. Kunio Okawara, Hajime Katoki, Kimitoshi Yamane, Mika Akitaka (Mobile Suit Gundam: The Origin – Advent of the Red Comet)

3. Naohiro Washio (Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor – The Beyond)

2. Akira Yasuda, Eiji Nakada, Kenji Teraoka (Code Geass: Fukkatsu no Lelouch)

1. Shigeto Koyama (Promare)

Sizin bahsi geçen sezonlarda en beğendiğiniz animeler hangileri? Ödül alması gerektiğini düşündüğünüz başka seriler var mı? Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?