2018 Kış Animeleri

2018 Kış Animeleri Hangileri? Ocak Ayında Başlayacak   Kış Sezonu 2018 Animeleri Listesi

2018 Kış Animeleri Listesi İle Birlikte 2018’in İlk Animeleri

Uchuu yori mo Tooi Basho

2018 Kış AnimeleriTür: Macera
Kaynak: Orijinal
Tarih: 02.01.2018
Stüdyo: Madhouse
Format: TV Serisi

Hikaye, Güney Kutbu’nu keşfe çıkan bir grup liseli kızı konu alır.

 

 

Yuru Camp

2018 Kış AnimeleriTür: Günlük Hayat, Komedi
Kaynak: Manga
Tarih: 04.01.2018
Stüdyo: C-Station
Format: TV Serisi

Kendi başı başına Fuji’yi görebileceği manzaralarda kamp yapmayı seven Rin ve Fuji Dağı etrafında tek başına bisiklet gezileri yapmayı seven Nadeshiko karşılaşır ve birlikte kamp gezileri düzenlemeye başlarlar.

 

 

Ramen Daisuki Koizumi-san

2018 Kış Animeleri

Tür: Komedi
Kaynak: 4-koma Manga
Tarih: 04.01.2018
Stüdyo: AXsiZ, Studio Gokumi
Format: TV Serisi

Koizumi gizemli ve de çekici bir lise öğrencisidir ancak çoğu kişinin onunla ilgili bilmediği şey kendisinin her daim en iyi ramen restoranlarının arayışında olan bir ramen ustası olduğudur.  Koizumi, her gün en iyi ramenleri servis eden ve gerçekte var olan restoranları ziyaret eder ve zevkle oracıkta bulduğu ramenleri tadar.

 

 

Toji no Miko

2018 Kış Animeleri

Tür: Aksiyon, Fantastik
Kaynak: Orijinal
Tarih: 05.01.2018
Stüdyo: Studio Gokumi
Format: TV Serisi

Aratama adı verilen varlıklar uzun yıllardan beridir insanlara saldırmakta; bir grup Miko ise bu varlıkları kılıçlarıyla dünyadan silmektedir. Bu amaçla üniforma giyip, kılıç taşıyan ve de  Toji ismiyle anılan savaşçılara polis organizasyonunun verdiği resmi isim ise Tokubetsu Saishi Kitoutai’dır. Devlet tarafından tanınan bu oluşum için çeşitli sevilerde kız öğrencilerin eğitim görebileceği beş eğitim okulu açılmıştır. Okul hayatlarını normal şekilde yaşamaya devam eden öğrenciler insanları korumak adına göreve çıktıklarında ise kılıçlarıyla özel yeteneklerini sergilemektedirler. İlkbaharda bu beş okulun katılımıyla gerçekleşecek yarışma için çalışan öğrenciler arasından biri amacı doğrultusundaki tutkusunu diğer öğrencilere göre daha kuvvetli şekilde yaşamaktadır.

 

 

Ito Junji: Collection

2018 Kış Animeleri

Tür: Doğaüstü, Dram, Gizem, Korku
Kaynak: Manga
Tarih: 05.01.2018
Stüdyo: Studio Deen
Format: TV Serisi

Ito Junji’nin ünlü korku temalı eserlerinden bir koleksiyon sunacak anime serisidir.

 

 

Devilman: Crybaby

2018 Kış Animeleri

Tür: Aksiyon, Doğaüstü, Korku
Kaynak: Manga
Tarih: 05.01.2018
Stüdyo: Science SARU
Format: ONA

Fuda Akira, en iyi arkadaşı Asuka Ryou’dan iblislerin uyanıp dünyaya hükmetmek için harekete geçeceklerini öğrenir. İnsanların, iblislerin doğa üstü güçlerine karşı koyamayacakları kesin olduğu için Ryou, Akira’ya bir iblisle birleşmesi seçeneğini sunar. Akira bu birleşme sonucu bir iblisin gücüne ve bir insanın kalbine sahip olacaktır.

 

 

Citrus

2018 Kış Animeleri

Tür: Dram, Romantik, Yuri
Kaynak: Manga
Tarih: 06.01.2018
Stüdyo: Passione
Format: TV Serisi

Tarzına düşkün Yuzu’nun annesinin ikinci evliliği sonucu transfer olduğu yeni okulundaki ilk günü hayal ettiğinden çok farklıdır çünkü okulun çok katı kurallara sahip muhafazakar bir kız lisesi olduğundan haberi yoktur. Tatlı bir lise aşkı hayalinin yerinde okulun disiplini üst düzeyde uygulayan öğrenci konseyi başkanı Mei durmaktadır ve şanş budur ki Mei aynı zamanda yeni üvey kardeşidir.  Yuzu bu tesadüfün ne kadar da kötü olduğunu düşünürken nefret ve çekimin birbirinden fazla uzak olmadığını öğrenecektir.

 

 

Poputepipikku

2018 Kış Animeleri

Tür: Komedi
Kaynak: 4-koma Manga
Tarih: 06.01.2018
Stüdyo: Kamikaze Douga
Format: TV Serisi

14 yaşındaki iki küfürbaz lise öğrencisi, kısa boylu ve kolay sinirlenen Popuko ve sakin ve uzun boylu Pipimi’nin ana karakter olduğu referanslar ve meta mizahla dolu absürd komedi serisidir.

 

 

Gakuen Babysitters

2018 Kış Animeleri
Tür: Günlük Hayat, Komedi, Okul, Shoujo
Kaynak: Manga
Tarih: 07.01.2018
Stüdyo: Brain’s Base
Format: TV Serisi

Ailesini bir uçak kazasında kaybeden Ryuuichi Kashima ve küçük erkek kardeşi Kotarou aynı kazada oğlu ve gelinin kaybeden zengin bir kadın tarafından koruma altına alınır. Aynı zamanda elit bir okulun başkanı olan kadın, Ryuuichi’ye bu elit okulda okuma şansıda verir fakat bir şartı vardır. Okulun bünyesinde bulunan kreşte yarı zamanlı çalışmasıdır.

 

 

Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen

2018 Kış Animeleri
Tür: Macera, Komedi, Büyü, Fantastik, Romantik, Shoujo
Kaynak: Manga
Tarih: 07.01.2018
Stüdyo: Madhouse
Format: TV Serisi

Japonya’ya geri dönen Syaoran dahil tüm arkadaşlarıyla birlikte Sakura ortaokula başlar. Rüyasında pelerin giyen gizemli birini gördükten sonra Sakura’nın tüm kartları güçlerini ve büyülerini kaybediyor. Sakura ve arkadaşları kartlarla ilgili sorunu araştırırken ortaya çıkan bir anahtar yeni kartların varlığının habercisidir.

 

 

Slow Start

Kış 2018 Animeleri

Tür: Günlük Hayat, Komedi
Kaynak: Manga
Tarih: 07.01.2018
Stüdyo: A-1 Pictures
Format: TV Serisi

Ichinose Hana 16 yaşında normal bir lise öğrencisidir ancak  onu sınıf arkadaşlarından farklı kılan bir özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği Hana’nın okula bir yıl geç başlamasıdır. Arkadaşları bu durumun farkında olmasalar bile Hana onlara yetişmek için var gücüyle çalışacaktır.

 

 

Kokkoku

Kış 2018 Animeleri

Tür: Dram, Gizem, Psikolojik, Seinen
Kaynak: Manga
Tarih: 07.01.2018
Stüdyo: Geno Studio
Format: TV Serisi

Yukawa Juri, işsiz babası, erkek kardeşi, emekli dedesi, kız kardeşi ve onun küçük çocuğu ile yaşamaktadır. Bir gün erkek kardeşi ve yeğeni fidye için kaçırılır. Kaçıranların taleplerini kalan 30 dakikada yerine getiremeyeceğini fark eden Juri eline bir bıçak alarak onları kendi başına kurtarmaya karar verir.Bu sırada dedesi ona Yukawa ailesinde nesilden nesile aktarılan, zamanı durdurabildiğini söylediği gizemli bir taş verir.  Herkesin ve her şeyin hareketsiz kaldığı bir dünyada Juri, babası ve dedesi sevdiklerini kurtarmaya koşar ancak oraya vardıklarında bu hareketsizlikte onlar gibi hareket edebilen başlarının da var olduğunu fark edeceklerdir.

 

 

Mitsuboshi Colors

Kış 2018 Animeleri

Tür: Silver Link., Komedi
Kaynak: Manga
Tarih: 07.01.2018
Stüdyo: Silver Link.
Format: TV Serisi

Birlikte zaman geçirmeyi seven “Renkler” , 3 küçük tatlı kızdır ve yaşadıkları şehrin huzurunu koruduklarını söyleyerek  eğlenceli oyunlar oynar, bulmacalar çözer ya da hayvanat bahçesini ziyaret ederler.

 

 

25-sai no Joshikousei

2018 Kış AnimeleriTür: Romantik, Ecchi, Okul
Kaynak.: Web Manga
Tarih: 08.01.2018
Stüdyo: Lilix
Format: TV Serisi

Hikaye 25 yaşında, iyi huylu Hana Natori etrafında şekillenir. Küçük kuzeninin okula gitmeyi reddetmesi üzerine Hana, kuzeninin yerine lisede okumaya başlar. Fakat Hana okulun ilk gününde eski okulundaki sınıf arkadaşı, lisenin de tarih öğretmeni olan Okito Kanie ile karşılaşır ve sırrı ortaya çıkar.

 

 

Touken Ranbu: Hanamaru 2

2018 Kış AnimeleriTür: Aksiyon, Günlük Hayat, Tarihi, Fantastik, Komedi, Dram
Kaynak: Kart Oyunu
Tarih: 08.01.2018
Stüdyo: Doga Kobo
Format: TV Serisi

Touken Ranbu: Hanamaru animesinin yayımlanacak olan ikinci sezonudur.

 

 

Karakai Jouzu no Takagi-san

2018 Kış Animeleri

Tür: Günlük Hayat, Komedi, Romantik, Shounen
Kaynak: Manga
Tarih: 08.01.2018
Stüdyo: Shin-Ei Animation
Format: TV Serisi

Komşu sırasında oturan Takagi-san’ın  “Eğer utançtan kızarırsan kaybedersin!” sloganıyla tatlı bir şekilde dalga geçtiği orta okul öğrencisi Nishikata gururu kırılmış halde bir gün ona gereken karşılığı vereceğine yemin etmektedir. Ancak bu sözüne yönelik gerçekleştirdiği her girişim er ya da geç Takagi-san’ın galibiyetiyle sonuçlanmaktadır. Nishikata Takagi-san’ı günün birinde utandırıp utandıramayacağına dair merakı ise giderek artmaktadır.

 

 

Yowamushi Pedal: Glory Line

Kış 2018 AnimeleriTür: Shounen, Komedi, Spor, Dram
Kaynak: Manga
Tarih: 09.01.2018
Stüdyo: TMS Entertainment
Format: TV Serisi

Yowamushi Pedal serisinin yayımlanacak olan dördüncü sezonudur.

 

 

Basilisk: Ouka Ninpouchou

2018 Kış AnimeleriTür: Aksiyon, Tarihi, Seinen, Dövüş Sanatları, Dram
Kaynak: Manga
Tarih: 09.01.2018
Stüdyo: Seven Arcs Pictures
Format: TV Serisi

Hikaye, 2005 yılında yayımlanan Basilisk: Kouga Ninpou Chou animesinden 10 yıl sonrasını konu alacak.

 

 

Ryuuou no Oshigoto!

2018 Kış Animeleri

Tür: Günlük Hayat, Komedi, Oyun
Kaynak: Light Novel
Tarih: 09.01.2018
Stüdyo: Project No.9
Format: TV Serisi

Kuzuryuu Yaichi genç yaşına rağmen shogi ustası olmuş bir gençtir. Günün birinde 9 yaşındaki Hinatsuru Aİ’nin kapısında belirip Yaichi’ye onu öğrencisi olarak yanına almasını söylemesiyle komik olaylar birbirini takip edecektir.

 

 

Overlord II

Kış 2018 AnimeleriTür: Macera, Aksiyon, Oyun, Fantastik, Doğaüstü
Kaynak: Görsel Roman
Tarih: 09.01.2017
Stüdyo: Madhouse
Format: TV Serisi

2015 yılında yayımlanan Overlord animesinin ikinci sezonudur.

 

Dame x Prince Anime Caravan

2018 Kış AnimeleriTür: Macera, Romantik
Kaynak: Görsel Roman
Tarih: 10.01.2018
Stüdyo: Studio Flad
Format: TV Serisi

Inaco isimli küçük bir ulusun prensesi olan Ani, Mildonia ile Selenfaren ülkeleri arasında imzalanacak olan barış antlaşmasının olacağı yere gönderilir. Sorunsuz geçmesi beklenen imza töreni iki ülkenin uyumsuz prenslerinin ortaya çıkmasıyla kaosa döner.

 

 

Violet Evergarden

2018 Kış Animeleri

Tür: Bilim Kurgu
Kaynak: Roman
Tarih: 10.01.2018
Stüdyo: Kyoto Animations
Format: TV Serisi

Telasis kıtasının büyük savaş sonunda Kuzey ve Güney olmak üzere ikiye bölünmesinin ardından dört yıl geçmiştir ve insanlar yeni bir jenerasyona merhaba demektedirler. Savaş zamanında “silah” olarak kullanılmış olan Violet Evergarden isimli genç kız kendine yeni bir hayat kurmak üzere CH Posta Servisi’nde çalışmaya başlamıştır. Orada insanların duygularını sözlere çevirip ileten Auto Memories Doll’lerin yaptığı işten çok etkilenir ve yolculuğuna bir Auto Memories Doll olarak başlar. Bu yolda pek çok insanın duygularıyla ve sevginin farklı şekilleriyle karşılaşan Violet’ın amacı savaş meydanında duyup unutamadığı birtakım sözlerin anlamını çözmektir. Bu sözler onun için herkesten ama herkesten önemli birinin ağzından dökülmüşlerdir ancak Violet henüz ne anlama geldiklerini bilmemektedir.

 

~Yazının devamını okumak için bir sonraki sayfaya geçiniz.

Hızlıca Paylaş!
1 / 2
Bu makaleyi sevdiniz mi?