07 Ghost Mangası Sona Eriyor

07 Ghost gelecek ay sona erecek…

Ichijinsha’nın Monthly Comic Zero-Sum dergisinde yayınlanmakta olan 07 Ghost adlı manganın gelecek ay sona ereceği resmi web sitesi tarafından duyuruldu. Ayrıca sayı kapağında 07 Ghost yer alacak.

Hikaye, küçükken orduya satılmış yetim bir köle olan Teito’nun etrafında dönüyor. Sihirli güçlere sahip olan Teito, Barsburg İmparatorluğu’nun askeri akademisine kaydolmuş ve akademinin en iyi öğrencilerinden birisi haline gelmiştir. Geçmişini hatırlamamaktadır ama sürekli garip rüyalar görmektedir. Rüyasında hep aynı adam ona bir şeyler söylemektedir. Bir gün okuldayken bir ses dikkatini çeker ve o yöne doğru yönelir. Kapı aralığından konuşan askerleri görür. O an geçmişinden parçalar gözünün önüne gelir. Rüyalarında gördüğü o adam babasıdır ve kapı aralığından yüzünü gördüğü general ise onun katilidir. Geçmişte olanları hatırlayan Teito, babasının katiline saldırır. Bu hareketinden dolayı esir alınır. Arkadaşının da yardımıyla oradan kaçmayı başarır. Kaçmak için kullandığı jetin vurulmasıyla yere çakılır. Bir grup papaz tarafından bulunur ve uyandığında gözlerini kilisede açar. Teito’nun bulunduğu kilise efsanedeki 7 hayalet tarafından korunmaktadır. Teito, Raggs Krallığı’ndan alınan bir köle olması ve Mikhael’in gözü hakkında bir şeyler biliyor olma ihtimali de göz önünde bulundurulunca imparatorluk için büyük bir hedef haline gelmiştir.

Yuki Amemiya ve Yukino Ichihara mangaya 2005 yılında başladılar ve Ichijinsha tarafından yayınlandı. 2008 yılında da Go! Comi tarafından Kuzey Amerika’da yayınlanmaya başlandı.  Daha sonra 2009 yılında animeye uyarlandı.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?